Informacija prieš konsultacijas dėl raminamųjų vaistų (benzodiazepinų) vartojimo

Prieš atvykstant į konsultaciją dėl raminamųjų vaistų (benzodiazepinų, toliau - BDZ) vartojimo, svarbu tiksliai suformuluoti lūkesčius konsultacijai. Dažniausiai šie lūkesčiai būna trijų rūšių:

1.  Lūkestis, kad gydytojas pritars ilgalaikiam, metų metais besitęsiančiam BDZ vartojimui. Šis lūkestis dažniausiai yra nerealus, nes greičiausiai gydytojas tam nepritars.

2.  Lūkestis „pakeisti vaistus", t.y. vienus raminamuosius pakeisti į kitus raminamuosius. Šis lūkestis yra nerealus, nes toks keitimas neturi jokios medicininės prasmės.

3.  Pasiryžimas atsisakyti ar bent sumažinti BDZ dozę, pasiruošus patirti tam tikrą diskomfortą dozės mažinimo ar nutraukimo metu - žr. čia. Esant šiam pasiryžimui, psichiatro konsultacija gali būti naudinga.                                                                                                                             Šiuo BDZ mažinimo ar nutraukimo metu psichiatras gali paskirti kitų vaistų, kurie nepriklauso BDZ grupei ir sumažina šį diskomfortą (bet jo visiškai nepanaikina).

 

Daugiau informacijos apie ilgalaikį BDZ vartojimą: 

Straipsnis Nr. 1

Straipsnis Nr. 2

Straipsnis Nr. 3

Straipsnis Nr. 4 (apie BDZ siuntimą į kitas šalis).

 

 

Subačiaus g. 85A-14, Vilnius
Tel.: +370 64 64 64 32
www.psichiatras.lt
El.p.: psichiatras@gmail.com
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai